Ivo Koblasa obsadil 8.místo v časovce na SP Ostende!

Druhý den světového poháru v Belgii byl opět ve znamení časovek. České barvy hájil Michal Stark (MC2) a jeden ze spolufavoritů celého závodu – Ivo Koblasa (MC2).

Kategorie C2 mužů nabízí vždy zajímavou podívanou vzhledem k početnému startovnímu poli, které v Ostende čítalo celkem 27 závodníků. Po včerejším sychravém dni se závodníci mohli těšit z dobrého počasí.

Ivo Koblasa obsadil v nabité konkurenci 8.místo, což je při pohledu na finální čas (29:15.898 ; 20km časovka) opravdu velmi dobrý výsledek! Kloblasův trenér (Lukáš Petr) zhodnotil výstup svého svěřence takto: „První závod je vždy vstup do neznáma. Příprava byla dlouhá a předsezóní testy nám naznačily, že výkonnost je dobrá. Časovka na 20km byla náročná zejména kvůli větru. Ivo nasadil rovnoměrné tempo, které držel až do cíle. Pásku projel v čase, který ho zařadil na osmou pozici. Konkurence a kvalita startovního pole byla obrovská, o čemž svědčí průměrná rychlost 41km/h. Závod to nebyl vůbec špatný, na medaili máme ztrátu čtyřicet vteřin, což je do dalších závodů řešitelné.