Krakonošův cyklomaraton

18.6. se peloton silničních cyklistů přesunul do Krkonoš na Krakonošův cyklomaraton, na cyklisty byla připravena krátká (93 km) a dlouhá trasa (136 km). Na start nastoupil Ivo, který měl závod zařazen do tréninkového kalendáře. Start závodu byl naplánován na 10:05 hod. Ivo se rozjížděl ze zadních pozic a postupným zvyšováním tempa v kopcích předjížděl soupeře až se probojoval do jedné z předních skupin. Závod byl skvěle připraven, přesto nedokázali pořadatelé ovlivnit množství děr v silnicích. Jedna z nich se stala 10 km před cílem osudnou Ivovi, který v ní prorazil přední galusku. Díky doprovodnému mechanickému vozidlu bylo Ivovi vyměněno celé kolo, což ho stálo několik cenných minut, které ho posunuly na 27. místo v kategorii M 18- 29.