Emmen hostí další závod světového poháru v cyklistice handicapovaných

Nizozemský Emmen bude tento týden dějištěm dalšího podniku světového poháru v cyklistice handicapovaných. Český tým, který vstoupil do sezóny již bez své největší hvězdy Jiřího Ježka, který v loňském roce ukončil svou reprezentační kariéru, se pokusí navázat na úspěchy, kterých naši jezdci dosáhli v úvodním závodě světového poháru v belgickém Ostende. Všichni nominovaní se totiž umístili v elitní světové Top 10, což jen dokládá potenciál a sílu omlazeného a renovovaného týmu handicapovaných cyklistů.

V nominaci šéftrenéra tělesně postižených cyklistů Viktora Zapletala jsou úspěšní závodníci České asociace tělesně handicapovaných sportovců, medailisté MS a SP Kateřina Antošová, Patrik Jahoda a  Ivo Koblasa a také „navrátilec“ do vrcholové cyklistiky Václav Antal, který se v Ostende zařadil svým sedmým místem do světové elity pelotonu paracycling. 

Do soubojů o bílý dres lídra světového poháru nastoupí všichni závodníci v pátek 6.7.časovkou jednotlivců, v sobotu a neděli bude světový pohár pokračovat silničním závodem všech kategorií.