MS Maniago, první oficiální trenink

Ve čtvrtek 2.8.2018 se rozběhne program mistrovství světa v cyklistice v Maniagu, tradičním dějišti světových pohárů v uplynulých čtyřech letech. Šampionátu se zúčastní na čtyři sta závodníků z téměř  padesáti zemí světa a již nyní je zřejmé, že počet elitních závodníků v paracyklistice je rok od roku početnější a boj jednotlivých zemí o kvóty a možnost účasti na letních paralympijských hrách Tokyo 2020 bude obrovský.

Do italského Maniaga, malého města na úpatí pohoří Dolomit, odcestoval i český tým, složený ze závodníků, kteří na posledním světovém poháru v holandském Emmenu sklidili řadu úspěchů. Mezi nimi jmenujme stříbrného handbikera ze silničního závodu Václava Antala nebo bronzovou v časovce Kateřinu Antošovou a čtvrtého Patrika Jahodu. Tuto naší úspěšnou trojici handbikerů doplní v Itálii ještě Tomáš Mošnička, který se letos potýkal s vleklými zdravotními problémy a musel vynechat více než polovinu sezóny.

V kategoriích C nastoupí „stálice“ týmu Ivo Koblasa (C2), který má letos na kontě čtvrté místo ve světovém poháru v Ostende. Dnes se Ivo zúčastnil oficiálního treninku na uzavřené trati. Zítra Ivo absolvuje lehký trenink proložený rychlými intervaly a potom v pátek hurá do boje v časovce.

Program světového šampionátu začne pro Iva časovkou jednotlivců, která se jede v jeho kategorii v pátek 3.8.2018. Silniční závod jednotlivých kategorií C je pak na programu v neděli.

Jak se s členitým a náročným závodním okruhem a horkem dosahujícím 36 stupňů ve stínu poperou jednotliví závodníci můžete sledovat v živém vysílání na streemu http://www.maniago2018.it/media/live/