MS Maniago, V silničním závodě Ivo v TOP TEN

V neděli 5.8. nastoupili cyklisté k silničnímu závodu. Ivo po vleklých zdravotních problémech, které ho sužovaly od jara se cítil ve vynikající pohodě a skvělé formě. Na Ivovi byla znát závěrečná příprava v rakouských Alpách, která mu vrátila důvěru ve vlastní tělo. Trať silničního závodu byla postavena na 13,5 km dlouhém okruhu, který byl stejný se silniční časovkou. Od startu na závodníky čekalo táhlé stoupání klikatícími se úzkými uličkami starobylého Maniaga, následoval nebezpečný sjezd, kdy po levé straně byla jen svodidla a hluboká průrva, sjezdu dominoval vjezd na úzký starobylý most, kde jsme zaznamenali několik nebezpečných pádů. Cyklisté se snažili již od prvních metrů závodu rozhodnout závod pokusy o nástup, Ivo se držel taktiky a i v těch nejtěžších místech se pohyboval do 5. místa. V třetím kole se zrodil velmi nadějný únik, v kterém byl Ivo s Kanaďanem, Australanem a kolumbijským cyklistou. Tato skupinka získávala vteřinku za vteřinkou náskoku, bohužel se jí stalo osudnou dojetí závodníků startujících o 1 min. před Ivovou skupinou, rozhodčí vedoucí skupinku pozastavili a ta byla dojeta hlavním polem. V tomto okamžiku bylo jasné, že v tomto horkém dni (35°C) již nikdo neodjede a závodníci se budou soustředit na závěrečný spurt po dlážděné cestě, vedoucí na náměstí v Maniagu. Asi 700 metrů před nájezdem do závěrečné levotočivé zatáčky čtyři cyklisté zabrali celou šíří vozovky a nechtěli nikoho pustit před sebe, 500 metrů před cílem Ivo po okraji silnice zvolil tvrdý atak a prolétl zprava kolem těchto taktizujících cyklistů, ve vysoké rychlosti Ivo jedoucí na prvním místě vlétl do závěrečné zatáčky, ale tato ho vynesla k hrazení, Ivo musel trošku ubrat a zleva se kolem něho prodrali cyklisté, Ivo již nedokázal získat top rychlost, cílem prolétl Ivo na 9. místě. Ivo ukázal, že má srdce bojovníka a dokáže zariskovat, i když v tomto silničním závodě ho troška toho pověstného štěstíčka opustila právě v poslední zatáčce. Závod byl ukázkou skvělé práce italských pořadatelů, kterým umě pomáhala armáda. Když k tomu přidáme ulice plné fanoušků, byla radost v tomto závodě startovat. Ivovi gratulujeme a přejeme mu hodně podobných závodů a příště trošku toho cyklistického štěstíčka.