Nejlepší sportovec města Brna

Ve čtvrtek 13. 12. zamířili nejlepší sportovci a významné osobnosti města Brna do hotelu Voroněž na vyhlášení populární ankety "Nejlepší sportovec města Brna". Příchozí přivítal zrekonstruovaný sál s velmi příjemnou atmosférou.

Nejlepším sportovcem města Brna je podle hodnocení členů Akademie brněnského sportu lezec Adam Ondra. 

Hokejová Kometa bodovala mezi sportovními kolektivy, následovaná dráhovými cyklisty Dukly Brno a brokovými střelci Kometa Brno.

Ceny si převzali také juniorští sportovci nebo veteráni, zvláštní kategorii tvořili handicapovaní sportovci, kde byl již po několikáté za sebou oceněn Ivo Koblasa.

"Každý, kdo se kdy věnoval jakémukoliv sportu, dobře ví, že úspěch bývá v tomto zaměstnání tvrdě vykoupen. Každodenní dřina, namáhavé cestování, tréninky bez ohledu na datum a počasí, riziko neúspěchu – to vše musíte jako profesionálové podstupovat. Vaše role nekončí ani večer, když přijdete domů. Stále musíte dodržovat perfektní stravu, místo hudebního klubu navštěvujete fyzioterapeuta a na večírek můžete s čistým svědomím zajít tak maximálně po sezoně. Za to vám patří můj velký obdiv," ocenila všechny zúčastněné primátorka Markéta Vaňková.

Sportovními akcemi roku byly vyhlášeny MotoGP, extraligová utkání hokejové Komety Brno a 50. velká cena Brna v plavání. 

Novými členy sportovní síně slávy města Brna se včera stali Lenka Grimmová (basketbal), Jiří Prudil (veslování) a Miroslav Vymazal i. m. (dráhová cyklistika).