EP Verolanuova ITA

V sobotu a neděli 27. a 28.4. se konal evropský silniční pohár handicapovaných cyklistů v italském městě Verolanuova. V sobotu čakala na závodníky silniční časovka, kde Ivo přijel otestovat nové časokářské kolo. Ivo do časovky vlétl, jako orel a v cíli získal na druhého závodník 1.42min. Tento Ivův výsledek byl velkým přslibem i do neděnho silničního závodu. V tomto závodě závodníci nasadili od prvních metrů vysoké tempo, kdy se záhy na čele usadila skupinka dvou německých cyklistů s jednm Italem, tuto skupinku stíhal osamoceně Ivo, za ním jelo hlavní pole. Velkou část závodu se Ivo s vedoucí skpinkou přetahoval, jak na gumě. Dvě kola před koncem začaly vedocím závodníkům docházet síly, čehož využil Ivo, začal se dotahovat na tuto skupinku. Bohužel ve stejném čase se k Ivovi přidaly i dva tandemy, s kterými Ivo skupinku přelétl, aby obratem získal bezpěčný náskok na čele závodnho pole. Bohužel tento manévr považovali rozhodčí za nepovolený a tak místo vítězsví Iva v cíli diskvalifikovali. Nyní Ivo musí vše rychle hodit za hlavu a připravit se na další závod sezony a to světový pohár v Corridonii, který se koná za dva týdny.