Po vítězství na evropském etapovém závodě v Lublinu a otevřeném mistrovství České republiky a MČR handicapovaných v MTB se Ivo Koblasa zúčastnil evropského pohárového závodu handicapovaných cyklistů, který se ve dnech 11. a 13. září konal na Slovensku. V okolí města Púchov byla stejně jako v loňském roce postavena náročná trať sobotního silničního závodu a poté v neděli i silniční časovky.

 

„Letošní rok je velmi zvláštní z hlediska situace kolem šíření pandemie koronaviru, proto možnosti porovnat se s těmi nejlepšími cyklisty Evropy využili závodníci z Polska, Slovinska, Rakouska, Německa, Slovenska a Řecka,“ přibližuje obsazení závodu Ivo Koblasa starší, trenér a sportovní manažer svého syna.

Na cyklisty čekal náročný sobotní silniční závod a nedělní časovka. V celkovém hodnocení si s oběma kategoriemi nejlépe poradil právě český reprezentant, který se po přesvědčivém výkonu stal vítězem sloučené kategorie C1-C3.

Start silničního závodu byl připraven na 12 hodin sobotního času. Na cyklisty čekala náročná stoupání, ale také technické sjezdy. Koblasa se spolu s dalšími jezdci vydal do boje se známou tratí, která mu vyhovuje svojí náročností a technickými úseky. Koblasa postupně setřásl své soupeře, aby do cíle svedl kilometrový spurt s polským závodníkem, cílem prolétli vedle sebe v rozdílu galusky ve prospěch polského reprezentanta.

Po sobotním vydařeném výkonu se Koblasa soustředil na nedělní časovku, která mu svým profilem dokonala vyhovovala. Zde se projevila zkušenost českého reprezentanta skloubená s jeho aktuální výkonností. Časovku ovládl a na druhého závodníka získal náskok více jak jedné minuty. V součtu časů a výsledků silničního závodu a časovky Koblasa ovládl tento náročný závod Evropského poháru.