MS Los Angeles 2017, scratch a team sprint

Jak se ukázalo, nedělní program (5.3.) se se stal pro Iva velmi náročným. Čekal ho start v team sprintu spolu s Jirkou Ježkem a Jirkou Bouškou, s možností postupu z dopoledních rozjížděk do odpoledního finále a následně odpolední hladký závod na 60 kol ve scratchi. Ivo nejdříve vzorně odstartoval rozjížďku v team sprintu a byl z toho postup do odpoledního boje o bronzovou medaili proti ruskému teamu. Přesto, že se naši borci výrazně zrychlili, tentokrát to na ruské družstvo nestačilo, Naši vzali nádherné 4. místo, což před šampionátem nikdo nečekal. Odpolední program pro Iva přichystal hladký závod ve scratchi, na který se velmi těšil. Od prvních metrů byl jedním ze závodníků, kteří neopouštěli čelo závodu a jen postupně pohlcovali závodníky o 1.kolo. Závodníci si nastupovali, Ivo profesionálně zachytil všechny úniky a s přibývajícími koly bylo jasné, že se z nejlepších bude vybírat až na cílové pásce. V posledním kole, již tak velmi rychle rozjetý závod, ještě zrychlil a vláček cyklistů se dohnal do cíle, kde Ivo skončil na fantastickém 6. místě ve sloučené kategorii C1 - 3. Za svoji kategorii C2 má Ivo připsané 2. místo do mezinárodního rankingu. Nezbývá než Ivovi pogratulovat a zrekapitulovat toto mistrovství. Ivo ze 4 startů vytěžil: 1 x 3. místo, 1 x 4. místo, 1 x 5. místo a 1 x 6. místo, tímto se stal nejúspěšnějším českým cyklistou na tomto mistrovství světa. Ještě jednou děkujeme Ivovi za vzornou reprezentaci.