Hetman tanden race Lublin Polsko

Ve dnech 10.7. - 12.7. se konal v okolí města Lublin v Polsku silniční etapový závod Hetman tandem race. Tento závod má již dlouhou historii, dříve byl vypsán pro závody tandemů. Kdo by si myslel, že závody budou na rovině hned na začátku byl nemile překvapen, neboť všechny etapy, kromě poslední, byly postaveny na hornatých tratích s velkým stoupáním.V letošním roce pořadatelé otevřeli tento závod i pro ostaní cyklisty a handbike. Závod se skládal ze čtyř etap. 1.etapa byla postavena v okolí měta Garbow na okruhu o délce11 km, cyklisté absolvovali 6 okruhů, 2. etapa byla dopolední sobotní časovkou v Lublinu, 3. etapa byla postavena na těžkém okruhu v městě Dys, zde k obtížnosti trati přidal závodníkům i prudký déšť, který ze závodů udělal pořádnou loterii.
4. etapa již byla na rovinatém a rychlém okruhu ve Felinu.
Ivo se s nástrahami etapového závodu vyrovnal výborně. Od první etapy bylo na Ivovi vidět, že tento závod s jeho profilem mu bude vyhovovat. Během etap si Ivo udržoval první místo v kategorii C2 a zároveň kontroloval celkové 2. místo v celkovém pořadí sloučenných kategorií. Úspěch v závodě přinesl Ivovi zisk 30 bodů do rankingu, což mu zajistí vedení ve světovém poháru.