Evropský pohár cyklistů, Púchov Slovensko

V sobotu a neděli 12. a 13.9. se vydali nejlepší evropští handicapovaní cyklisté do Slovenského města Púchov, kde v jeho okolí, stejně, jako v loňském roce, byla v sobotu postavena náročná trať silničního závodu a v neděli potom silniční časovky. Start silničního závodu byl připraven na 12 hod. sobotního času. Na cyklisty čekala náročná stoupání, ale také technické sjezdy. Ivo spolu s dalšími závodníky se vydal do boje se známou tratí, která mu vyhovuje svojí náročností a technickými úseky. Ivo postupně setřásl své soupeře, aby do cíle svedl kilometrový spurt s polským závodníkem, cílem prolétli vedle sebe v rozdílu galusky ve prospěch polského reprezentanta. Po sobotním silničním závodě se Ivo soustředil na nedělní časovku, která svým profilem Ivovi vyhovuje. Zde se projevila Ivova zkušenost, snoubená s jeho aktuální výkonností. Ivo časovku ovládl a na druhého závodníka získal náskok více, jak 1 minuty. V součtu časů a výsledků silničního závodu a časovky Ivo vyhrál tento náročný evropský pohárový závod.