Tokio, silniční časovka

31. srpna 2021 – Dnešní ráno a dopoledne patřilo z českého pohledu cyklistice, konkrétně časovkám. Proti českým reprezentantům vyjeli ti nejlepší jezdci světové para cyklistiky. Ivo Koblasa se umístil na solidní osmé příčce.

Více než sto kilometrů daleko od většiny paralympijských sportovišť a závodišť se nachází slavný závodní okruh Fuji Speedway, na kterém se dnes jela časovka v rámci závodů silniční cyklistiky. V akci byli hned čtyři čeští para sportovci v několika kategoriích – Ivo Koblasa v C2, Tomáš Mošnička v H3, Patrik Jahoda v H1 a Kateřina Antošová v H1-3. Na všechny naše závodníky čekala maximální světová konkurence.

Organizátoři zvolili formát závodu s postupným startem všech jezdců po jedné minutě a mezi jednotlivými kategoriemi byla čtyřminutová pauza. V rámci jedné z úvodních kategorií C2 vjel do závodu Ivo Koblasa. Ten chtěl především o něco vylepšit svá umístění z časovky a stíhačky na dráze a do dnešního závodu dal všechny síly. Se soupeři i s tratí bojoval statečně a vyjel si skvělé osmé místo s časem 38:23,17.