SP Quebec, silniční závod

V neděli 7.8. se v 8 hod. kanadského času postavilo na start silničního závodu 37 cyklistů, kat. C1 - C3, toužicích po vítězství. Silniční závod se jel na stejném okruhu, jako páteční časovka, na cyklisty bylo nachystáno 7 okruhů o celkové délce 61 km. Již od brzkého rána byla trať připravena na start. Pořadatelé důkladně oddělili od silničního provozu závodní trať, na každé křižovatce byla policejní hlídka a v ulicích spousta diváků. Pravá cyklistická atmosféra. Do závodu plně soustředěn na svůj výkon nastoupil Ivo, který chtěl vylepšit své umístění z páteční časovky, kdy se umístil na 7. místě. Od prvních metrů udávala tempo především skupina francouzckých cyklistů, která svým početním zastoupením převyšovala ostatní státy a bylo to znát, po technických pasážích následovalo stoupání a právě zde si cyklisté nastupovali. Ivo se snažil sjíždět jednotlivé nástupy a aktivně pracovat ve vedoucí skupině. Což se mu dařilo do půlky posledního okruhu, kdy v technickém úseku do stoupání nastoupilo čelo závodu, v tomto místě se Ivo pohyboval kolem 10. místa. Závodníci jedoucí v čele pelotonu využili tohoto technického úseku, v kterém se nedalo jet vedle sebe , ale za sebou a získali rozhodující náskok. Po tomto nástupu se Ivo zaměřil na boj o 5. místo, které uhájil svým razantním spurtem. Gratulujeme Ivovi k dnešnímu výsledku.