MS Baie Comeau, silniční závod Ivo v TOP TEN

V neděli 14.8. v 8 hod. kanadského času se nejlepších 40 handicapovaných cyklistů (kat. C1 - C3) postavilo na start silničního závodu v kanadském městě Baie Comeu. Trasa závodu byla postavena na trase silniční časovky, s přidáním prudkého kopce u místní školy, celkem na cyklisty bylo připraveno 6 okruhů o celkové délce 70,2 km. Tímto pořadatelé již tak náročný závod okořenili ještě více. Cyklisté od prvních metrů začali z ostra. Nástup stíhal nástup, o tempo se starali především nejvíce zastoupené stáje Francie, Německa a Velké Británie. Ivo bojoval v hlavním poli. Ve třetím kole nastoupila ve stoupání, 3 km před cílem, formace favoritů, kterým se podařilo roztrhat hlavní pole, rozdělení hlavního pole zasáhlo i Iva, který fantastickou stíhací jízdou, během 3 km dojel opět hlavní skupinu, bohužel si na zádech přivezl další soupeře. Stejná situace se opakovala i ve 4 kole, Ivo opět zaúřadoval a dojel čelo pelotonu. Během dalších dvou kol bylo zřejmé, že cyklisté čekají do posledního stoupání 3 km před cílem, aby si to opět rozdali. A to se stalo, Ivo opět bojoval v čele závodního pole, ale nyní již na něho dolehla ztráta sil z dotahování čela pelotonu ve 3. a 4. okruhu, nástup favoritů zachytil se zpožděním a přes Ivovu velkou snahu již nedokázal čelo závod dohnat. Do cíle Ivo dojel na 8. místě, za dnešní bojovnost si zaslouží absolutorium. Závod vyhrál favorizovaný Leaute před kolegou Chapeauem z Francie, 3. místo vybojoval Vroumat z Belgie. Gratulujeme Ivovi k jeho dnešnímu výkonu.