Vize Paříž 2024

15. srpna 2022 – Baie Comeau Kanada: Letošní mezinárodní silniční sezonu uzavřel Ivo na silnici v Kanadě. Po výtečně odjetých závodech světového poháru v Elzachu, Německo (2 x 2.místo), Ivův team očekával opět medaili, z bitvy o ni ho, jak se v závodech ukázalo vyloučilo zranění pravého kolene, v závěrečné přípravě v ČR, kdy musel 10 dní zůstat v absolutním klidu.. Přesto by to nebyl Ivo, aby nezabojoval, vědom si svých reprezentačních povinností, zodpovědnosti vůči partnerům a fanouškům. Nejdříve absolvoval závody světového poháru v Quebecku, zde se umístil po výborném výkonu v časovce na 7. místě a na 5. místě v silničním závodě. Po těchto závodech se Ivo s naší výpravou přesunul více na sever do Baie Comeau, kde se konalo mistrovství světa handicapovaných cyklistů na silnici. V silniční časovce obsadil Ivo 10. místo, kdy především Ivův výsledný čas ukazuje, že se opět o pořádný kousek posunul výkonově dopředu. Silniční závod se podle předpokladů stal velkou loterií, protože jej opět pořadatelé nepochopitelně spojili se skupinou C3, která zastupuje cyklisty s výrazně menším postižením, kteří závod negativně ovlivňují svojí vyšší výkonnosti, zároveň toto spojení umožňuje silně zastoupeným státům spolupracovat v závodě, kdy je Ivo osamoceným bojovníkem v čele pelotonu.
Zřejmě to není náhoda, že ve 29letém Koblasovi, který se v dětství musel utkat s obrnou, dozrál zkušený bojovník, v mnohém příkladný i pro zdravé. V cílevědomosti, důslednosti. V umění prát se a být správně připraven má Česká republika příkladného reprezentanta.
Teď se vrací  do ČR, pln odhodlání pokračovat v započaté cestě za medailemi.

Poučen ze všech chybiček, které jeho i reprezentační sestavu zpomalovaly, požádal o spolupráci ve svém realizačním týmu Jiřího Mikšíka.

Nyní bude Ivova příprava zaměřena na postupný přechod na dráhové tréninky, protože Iva čeká v říjnu Mistrovství světa na olympijské dráze v Paříži.

Analýza nejen mých výsledků, ale i mezičasů z různých startů na SP, EP teď na MS, dokazuje jasný výkonnostní posun vpřed.

Již dnes Ivův realizační team plánuje optimální přípravu na paralympijské hry, které se konají za 2 rok v Paříži ve Francii. Všechny současné starty a výsledky jsou přípravnou cestou právě k této paralympiádě. Ivo věří, že v Paříži to konečně cinkne a tomuto cíli dá nyní vše.
Ivo KOBLASA (10. 7. 1993, Brno), čs. paralympijský reprezentant v silniční a dráhové cyklistice: 3 x na Paralympijských hrách (Londýn 2012, Rio de Janeiro 2016, Tokio 2021), medailové výsledky na MS - 2014: stříbro – silnice (USA), bronz – dráha (MEX); 2015: bronz – silnice (SUI), bronz – dráha (NED); 2017: bronz – dráha (USA), 2 x Mistr Evropy - (AUT), 2021, 18 x Mistr ČR