MS RIO 2024 scratch a eliminační závod

Zhodnocení dvou dnešních závodů pohledem trenéra Pavla Buráně:

1) Scratch - do tohoto hladkého závodu na 60 kol s délkou 15 km nastupoval Ivo s pokyny držet se v popředí pelotonu, se snahou nenechat si ujet žádný nástup soupeřů. To se Ivovi dlouhou dobu dařilo, aktivně pracoval v v čele pelotonu, jen jedno drobné zaváhání znamenalo odjetí 5 členné skupiny, kterou se Ivo s dalšími závodníky snažil dojet, jeho aktivita gradovala 5 kol před cílem, kdy se pokusil o samostatný únik, Iva jen těsně v cílové rovince dotáhla skupinka pronásledovatelů, pro Iva dnešní bojovnost znamenal 9. místo, ale především musím ocenit Ivovu nebojácnost útočit v početném poli konkurentů, dnešní Ivův výkon je příslibem do dalších závodů.

2) Posledním závodem pro Iva na tomto Mistrovství světa byl tzv. eliminační - vylučovací závod. Ivo nastupoval do závodu s mým pokynem aktivního závodění, se snahou nenechat se zavřít ve vylučovacích kolech. Ivo moje pokyny plnil na 100 %, Ivo postupně proplouval jednotlivými vylučovacími koly, kdy za sebou nechával jednoho závodníky za druhým, nakonec se Ivo probojoval mezi poslední desítku a v této vybojoval 7. místo. Vzhledem k únavě, která na Iva dolehla se jednalo o velmi povedený závod.

Ivo na tomto MS, i přes absenci najetí základních kilometrů v teple a jen s 3 denním tréninkem na dráze v Polsku podal velmi dobrý výkon, na kterém se dá stavět. V přípravě na paralympiádu již budeme mít prostor na najetí základních kilometrů, ale i více dní k tréninku na dráze, odpovídající světovému standartu. V další přípravě budeme pilovat sprint na 200 metrů, stíhací závod na 3 km a časovku, zde se jedná o závody, v kterých má Ivo největší potenciál růstu a v budoucnu dobrého umístění.