XCR 2015

13.5. 2015 byl zahájen další ročník krásného silničního závodu, který je pořádán na Masarykově automotodromě v Brně. Na startu stálo 160. členné pole cyklistů v čele s olympijským vítězem Jaroslavem Kulhavým. Při dnešní účasti špičkových cyklistů se dalo tušit, že závod bude ve znamení vysokého tempa. Předpoklad byl naplněn již od prvních kilometrů, kdy v prvním kole se peloton rozdělil do 4. velkých skupin cyklistů. Ivo úspěšně udával tempo ve 3. skupině, která těsně před cílem dojela i druhou skupinu, po dojetí předcházejicí skupiny Ivo začal spurtovat do cílové roviny. Podařilo se mu úspěšně dorazit na 3.místě v této velké skupině, celkově potom na 21. místě ve své kategorii 19-39 let. Do boje o celkového vítěze si to rozdala 3. členná skupinka složená ze dvou bikerů a jednoho silničáře. Pořadí v cíli po tvrdém spurtu: 1. Pavel Boudný, 2. Jaroslav Kulhavý, 3. Josef Černý.