Cologne Classic evropský pohár, silniční závod

V neděli 24. 5. se Ivo postavil na start mezinárodního silničního evropského pohárového závodu Cologne Classic v Kolýně nad Rýnem - Longerich. Tento nedělní závod – kritérium (44 km) byl postaven na rovinatém okruhu o délce 2,2 km. Již na startu bylo vidět, že díky přítomnosti německé a belgické kompletní cyklistické špičky, nebude závod pro Iva jednoduchý. Závod byl součástí mistrovství Německa. Kritérium bylo spojené pro několik handicapovaných tříd cyklistů. Během závodu sváděl Ivo největší boje s mistry světa M. Tauberem a P. Senskou, ale také belgičany K. Heuvickem a Vanhaverbekem. Ivo zkusil zahájit počátečním nástupem, ale na rovinaté trati jeho počáteční atak nevyšel. Ivo během závodu neustále nastupoval, aby se mu jeho aktivita vyplatila ve 12. kole, kdy odjel v zádech s mistrem světa Senskou. Do cíle Ivo dospurtoval, jako vítěz své kategorie po boku s P.Senskou, který se stal vítězem té své a zároveň Mistrem Německa. Ivo získal svůj první letošní 100 % zisk bodů do světového rankingu.