CZE - Zlaté kolo Vysočiny 2016

Sobota 18.6. přivedla početné cyklistické pole na start závodu Zlaté kolo Vysočiny. Ivo se na start postavil po několika letech od jeho prvního startu na tomto závodě. Cyklisté měli možnost startovat na tratích o délce 50, 100, 200 km. Ivův team vybral 100 km délku. Start závodu byl připraven na 10. hod. Po startovním výstřelu se početné pole 130 závodníků vydalo vstříc nástrahám trati a umu soupeřů. Závod byl směřován z Rudy směrem na Křižanov, Strážek, Dolní Rožínku, Jimramov a zpátky do Rudy. Cyklisté zdolali celkem 1608 výškových metrů. Již od prvního šlápnutí do pedálu se závodilo. Kolem 40 km se oddělila od hlavního pole skupinka cca. 20 cyklistů, která si udržovala průběžný náskok. Ivo se aktivně pohyboval ve druhé skupince, která čítala asi 10 závodníků. Především díky Ivově aktivitě byla dojeta první skupina. Tato se již až do cíle držela pospolu, kdy cyklisté s blížícím se cílem stupňovali tempo, mezi nimi tvrdě bojoval Ivo. Do cíle si dospurtoval na 15. místě. Tento závod byl zasazen do krásného prostředí Vysočiny. Bohužel pořadatelé hrubě zanedbali bezpečnost cyklistů, když na křižovatkách a to ani při vjezdu z vedlejších silnic nezajistili žádnou kontrolu, s vyjímkou prvních 10 km. Po startu odjelo i zaváděcí vozidlo, které hlavní pole již do cíle nevidělo. Je jen velkým štěstím, že do žádné skupiny nenajelo žádné motorové vozidlo, jedoucí po hlavní silnici.