CZE - Hodonín, MČR elite v časovce

Čtvrtek 23. 6. 2016 a Ivův start na dalším přípravném závodě k paralympiádě. Tentokrát stála před Ivem jedna z nejtěžších výzev v jeho cyklistickém životě - Mistrovská časovka kategorie elite v Hodoníně. Délka časovky byla víc než výzvou, postavena byla se startem a cílem v Hodoníně a směrována byla na slovenský Holíč a dále na slovenské území. Ivo jezdí při závodech světového poháru a mistrovství světa handicapovaných cyklistů časovky s délkou do 20 km a zde najednou super těžká časovka délky 51 km. Ivo se postavil na start proti takovým časovkářským esům, jako jsou Jan Bárta, Leopold Konig, Petr Vakoč a spousta dalších nejlepších cyklistů ČR. Do závodu Ivo vyrazil s novým sedlem SMP a skvělým ořem Duratec. První polovinu časovky Ivo absolvoval v rychlém tempu, kdy udržoval kontakt se soupeři. Po obrátce si Ivo vybral slabší chvilky, přece jen velké horko a délka udělaly s Ivem své. Přesto Ivo bojoval až do cíle, kam úspěšně dorazil. Časovku vyhrál o 8 vt. Leopold Konig před Janem Bártou a Petrem Vakočem.