CZE - VC Žamberk - etapový závod, Moravský pohár 2016

Ve dnech 2. a 3. 7. se Ivo postavil na start etapového závodu moravského poháru cyklistů - Velkou cenu o pohár města Žamberka. V sobotu dopoledne závodníci absolvovali náročnou kopcovitou časovku délky 11 km, odpoledne potom kritérium na 48 km ve městě Žamberk. V neděli byla na pořadu královská etapa a to silniční závod na trase Žamberk, Kunvald, Rokytnice v O.H., Mezivrší, Bartošovice, Kunvald a to vše 2 x v délce výživných 98 km. Ivo bojoval s těmi nejlepšími cyklisty kategorie B (závodníci ve věku 18 - 39 let). Ivo absolvoval úspěšně tento etapový závod, v celkovém součtu se probojoval na 12. místo a získal další body do celkového hodnocení moravského poháru cyklistů 2016. Celkovým vítězem se stal Dominik Chlupáč, který ještě v loňské sezoně oblékal stejný dres jako Ivo a to TJ Favoritu Brno v kategorii U 23. Tento etapový závod byl pro Iva velkým testem nových sedel od firmy SMP a výsledek - jen superlativy, kdo jednou tato sedla vyzkouší, jen stěží přesedne na jiná. Jejich výhodou je především možnost se do nich v kopci pořádně zapřít a absolutní absence otlačenin a odřenin v choulostivých místech.