Ivo vítězí na EP v Kolíně nad Rýnem

Tisková informace - aktualita

Dvě výhry čs. paralympijského cyklisty: Koblasa se blýskl v Kolíně nad Rýnem:
 
4. června 2017 - Kolín nad Rýnem: Dvě cenná prvenství v sérii Evropského poháru paralympijské cyklistiky vybojoval o letnicovém víkendu na tradičním mezinárodním mítinku silničářů, na 65. ročníku Cologne Classic 2017, český reprezentant Ivo Koblasa. Loni nejúspěšnější z našich cyklistů na Paralympijských hrách vyhrál ve své kategorii zdravotního hendikepu C2 sobotní časovku jednotlivců a dnes byl nejrychlejší ve zmoklém závodě pelotonu na 44 km. 
 
Celkově byli v Kolíně nad Rýnem mezi paralympioniky nejrychlejší domácí - v časovce Michael Teuber (C1) a v bitvě pelotonu Eric Winkler (C1). Ivo Koblasa byl v absolutním pořadí v sobotu 3.,  dnes pátý - když ho v předposlední zatáčce závodu během slibného finiše zbrzdili někteří padající soupeři.
 
Poslední dva roky dosahuje 24letý závodník brněnského Favoritu Ivo Koblasa na mezinárodní scéně nejspolehlivějších výsledků z řas čs. paralympioniků na dvou kolech. K jeho sportovním vzorům patří nejen o generaci starší český paralympijský vítěz Jiří Ježek, ale také olympijský vítěz ve stíhacím závpodu z Tokia 1964 Jiří Daler. Jehož Koblasa požádal o spolupráci ve svém realizačním týmu k Paralympijským hrám 2020. Ty, jak známo, chystá na léto 2020 opět japonské Tokio.
 
(Zdroj: trp 00420 731 656 834)
E_DEPRECATED Error in file Unknown at line 0: Directive 'magic_quotes_gpc' is deprecated in PHP 5.3 and greater