Ivo 2 x zlatý na EP Elzach, Německo

Tisková info - aktualita

2 x zlato v Elzachu, paralympijský cyklista Koblasa vede EP

16. července 2017 – Elzach: Průběžné vedení ve světovém rankingu a klasifikaci Evropského poháru paralympijské cyklistiky 2017 si dvěma víkendovými výhrami na silnicích kolem německého města Ezach upevnil čs. reprezentant Ivo Koblasa. 24letý závodník Favoritu Brno v sobotu vyhrál v Elzachu časovku jednotlivců a dnes také s výrazným náskokem závod pelotonu na 16 okruhů – 51 km.

„Včerejší a dnešní body z Elzachu mě těší. Ale ještě víc rostoucí forma před MS. Doufám, že naši výpravu za měsíc na MS na jih Afriky nebude pronásledovat taková nervozita kolem financování přípravy a cesty jako doposud. Rád bych, aby čs. reprezentace byla co nejsilnější a nejambicióznější,“ přeje si reprezentant.

Ivo Koblasa byl loni nejúspěšnějším závodníkem z čs. cyklistické výpravy na paralympiádě v Ria. Zacíleno má k bojům o medaile při paralympijských hrách v Tokiu 2020. Také proto je v jeho realizačním týmu jedním z trenérů a mentorů olympijský vítěz z Tokia 1864 – v cyklistické stíhačce – Jiří Daler.

Koblasa se ke kolu dostal během rehabilitací po operaci dětské obrny. Jeho sportovním vzorem byl paralympijský vítěz, čtyřicátník Jiří Ježek. Spolu s Ježkem Koblasa letos ještě závodí úspěšně i ve Světovém poháru. Na přelomu srpna a září čeká paralympijskou cyklistiku světový šampionát v jihoafrickém Pietermarizburgu.

(Zdroj: 00420 731656834)