Blíží se vrcholná soutěž handicapovaných cyklistů – Mistrovství světa v jihoafrickém Pietermaritzburgu!

Jihoafrický Pietermaritzburg je tradičním pořadatelem vrcholných cyklistických podniků a Čechům se zde vždy dařilo. Naposledy v roce 2014, kdy Jaroslav Kulhavý vybojoval duhový trikot Mistra světa v maratonu horských kol a Tereza Huříková obsadila senzační třetí místo.

Na úspěchy horských kol se nyní budou snažit navázat handicapovaní cyklisté, kteří od 31. srpna do 3. září budou bojovat o duhové trikoty Mistrů světa. Česká asociace tělesně handicapovaných cyklistů vysílá na vrcholný podnik velmi silnou trojici ve složení Patrik Jahoda (H1), Ivo Koblasa (C2) a Jiří Ježek (C4) a všichni tři absolvují silniční závod i časovku.

Trojici tělesně handicapovaných cyklistů doplňují ještě dva spasticky handicapovaní jezdci, tricyklisté Jiří Hindr a Petr Berger.

Pro nejúspěšnějšího handicapovaného cyklistu světa, Jiřího Ježka bude šampionát jeho posledním v nevšední kariéře. Nicméně Jirka rozhodně do Afriky necestuje v roli pouhého sportovního „rentiéra“, který si užívá celosvětového respektu a dosažených úspěchů. Jiří Ježek věnuje každodennímu tréninku obrovské úsilí a chce opustit sportovní scénu na samém sportovním vrcholu o čemž svědčí dvě čtvrtá místa v letošních Světových pohárech.

„Ano, mohu potvrdit, že Jirka věnuje přípravě skutečně maximum a ve svých 42 letech je schopen atakovat umístění v elitní světové pětce“, přibližuje trenér Viktor Zapletal a dodává „medailové naděje mají naši mladí závodníci – několikanásobný medailista a vítěz závodu Světového poháru, handbiker Patrik Jahoda, kterému zatím medaile ze světového šampionátu chybí a Ivo Koblasa, který už má doma ve své sbírce světový bronz i stříbro a chybí mu pouze kov a dres nejcennější. Patrik a Ivo jsou naši mladí, velmi talentovaní nástupci Jirky Ježka, s reálnými medailovými ambicemi pro paralympijské hry v Tokiu“.

E_DEPRECATED Error in file Unknown at line 0: Directive 'magic_quotes_gpc' is deprecated in PHP 5.3 and greater