Ivo vítězem Paracyclingtour 2018

Ivo celkovým vítězem Paracyclingtour Rakousko 2018

Ve dnech 10. 5. – 12. 5. uspořádali rakouští pořadatelé tří etapový závod.

1. etapou byl silniční závod se startem a cílem v městě Schwanenstadt. Pro Iva byla účast na tomto etapovém závodě premiérou. Do první etapy Ivo nastoupil v očekávání těžkého závodu s výživným kopcem, který závodníci absolvovali 6 x. V druhé polovině závodu se přihnala bouřka s přívalovým deštěm, ale právě toto počasí Iva nezastavilo, se soupeři bojoval srdnatě, v cílové rovince si Ivo dospurtoval pro vítězství v 1. etapě.

2. etapa, 11. 5. zavedla cyklisty na rakouský závodní okruh Salzburgring. Tento okruh leží v nádherném prostředí sevřen hřebeny hor. Jeho délka je 4,25 km. Při příjezdu měli cyklisté možnost se pokochat krásou historických vozidel, která zde měla závody. Od 18.00 hod. potom okruh patřil cyklistům. Ivo, který je zvyklý závodit na brněnském Masarykově okruhu, byl zvědav, jaký bude tento okruh a překvapení to bylo příjemné. Okruh se jezdí na „pravou ruku, na nejvzdálenějších protilehlých koncích má dvě dlouhé klopené „vracečky“ ostatní část okruhu je víceméně rovná jen v horní a dolní části má dvě „šikany“. Ivo opět do závodu nastoupil s ostrým tempem od prvních kilometrů. Postupně stupňoval tempo, kdy již v čele závodu pokračoval jen se slovenským tandemem. Do cíle přijel Ivo s náskokem 2/3 kola na hlavní pole ostatních cyklistů.

3. etapa byla ve znamení časovky, která startovala ve vesničce Au a končila v městečku Attnang. Během časovky foukal silný protivítr, což pro Iva s jeho stylem posedu není úplně nejlepší. Ivo musel zabojovat, protože mu šlo o celkové vítězství v tomto etapovém závodě. Vítězem se stává závodníky, který ze tří etap má nejlepší dosažený čas. Ivo na trati opět potvrdil, že má srdce bojovníka a umístěním na druhém místě uhájil celkovou první pozici v tomto velmi hezky organizovaném a na krásných místech pořádaném závodě.