MS Emmen silniční závod Ivo zvládl na výbornou

Po úspěšném vystoupení Iva ve čtvrteční časovce, se Ivo v sobotu 14.9. postavil na start silničního závodu, do tohot závodu se postavilo 75 závodníků. Letošní mistrovství světa je velmi paradoxní tím, že není možnost den před časovkou, či silničním závodem trénovat na uzavřené trati. Toto historie para cyklistiky nepamatuje. I proto dnešní silniční závod byl velmi dramatický, nejen, že se místy jelo ve velmi úzkém silničním pruhu vyhrazeném zábranami, ale navíc závodníci byli v každém kole zavedeni do místního parku, který je nádherný k vycházkám, ale jeho hrubá dlažba je velmi nebezpečná pro závodníky. Kolik dnes odjíždělo sanitek s naloženými závodníky nepamatujeme. Ivo se na start postavil s touhou vylepšit 6. místo ze čtvrteční časovky. I přes to, že na závodníky byla připravena celá řada přírodních překážek Ivo šel do boje, jako správný rek. Od prvních metrů si hlídal čelné postavení, umě se vyhnul mnoha těžkým pádům a sváděl neuvěřitelné souboje s těmi nejlepšími cyklisty světa. Ivo zachytil správný okamžik a pohlídal si nástup ve druhém kole, který rozdělil závodní pole na více skupinek. Od tohoto okamžiku Ivo bojoval v čelné asi 15 členné skupince, s přibývajícími kilometry a časovým náskokem na další skupinu bylo zřejmé, že zde se rozhodne o dnešním vítězi. A také ano, závodníci se přiřítili do poslední pravotočivé zatáčky 200 metrů před cílem, mezi spurtujícím, k potěše českých fanoušků, byl český dres a v něm Ivo, který do spurtu dal vše a cílem prolétl na vynikajícím 4. místě. Moc Ivovi gratulujeme.